ul. Świętej Gertrudy 24, 31-048 Kraków, tel:  12 433 83 83     Klinika Janeczko – medycyna estetyczna i dermatologia

plen
filtruj wg obszarów ciała
lady_small
włosy twarz szyja i dekolt ręce i nogi klatka piersiowa i plecy brzuch i pośladki narządy płciowe dłonie i stopy

Rejestracja telefoniczna

od poniedziałku do piątku
od 9:00 do 20:00
(12) 433 83 83
660 495 253

Rejestracja on-line

Zapisz mnie na wizytę

Retinol – co trzeba wiedzieć?

Retinol - Co trzeba wiedzieć?

Retinol  jest swoistym celebrytą wśród substancji kosmetycznych. Dzięki swojemu działaniu zyskał sobie miano jednej z najskuteczniejszych substancji anti-aging. Co powinnyśmy zatem o nim wiedzieć? Jak go stosować?

Retinol to najczęściej stosowana w przemyśle kosmetycznym forma witaminy A. Jest to substancja o bardzo silnym działaniu anty-aging. która zastosowana w odpowiednim stężeniu ulega przekształceniu w komórkach skóry do kwasu retinowego. Retinol nie podrażnia skóry w takim stopniu jak retinoidy na receptę np. tretinoina. Możemy jeszcze spotkać się z estrami witaminy A, które są dużo tańsze, ale również mniej skuteczne i głównie służą do nawilżania skóry oraz z beta-karotenem, który jest pro-witaminą A, silnym antyoksydantem występującym w roślinach.

DR N. MED. JULITA ZACZYŃSKA-JANECZKO

Retinol w pierwszym etapie działania złuszcza wierzchnie warstwy naskórka i przyczynia się do wygładzenia skóry. Substancja ta z powodzeniem rozjaśniania również plamy przebarwieniowe. Po kilku miesiącach stosowania występuje silna stymulacja wytwarzania kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego, czyli składowych skóry odpowiadających za jędrność, elastyczność i nawilżenie. Co więcej działanie retinolu odbywa się również na poziomie regulacji pracy gruczołów łojowych; jest szeroko  stosowany do leczenia i pielęgnacji skór trądzikowych. Należy pamiętać, iż kuracji doustnych witaminą A nie łączy się z kuracją do pielęgnacji skóry.

Kosmetyki z retinolem powinny być stosowane na noc, o ile lekarz dermatolog nie zaleci inaczej. Mogą po nie sięgnąć osoby, które zauważają oznaki starzenia się skóry (około 30 – 35 r.ż.). Kosmetyki powinny zawierać odpowiednie stężenie retinolu- nie niższe niż 0.25% i nie wyższe niż 1%. Można takie preparaty stosować codziennie. Jeżeli skóra jest bardzo podrażniona należy aplikować produkt rzadziej. Bardzo ważnym elementem jest również nawilżanie podrażnionych miejsc. Z czasem suchość skóry, obecna przy stosowaniu retinolu zanika, gdyż stymuluje on wytwarzanie czynników odpowiedzialnych za nawilżenie. Nie jest konieczne odstawienie retinolu na okres letni, aczkolwiek należy pamiętać o skrupulatnej ochronie przeciwsłonecznej i jeżeli obserwujemy coś niepokojącego należy zgłosić się do dermatologa.

W Gabinecie można wykonać zabiegi z retinolem, które poprawią wygląd skóry w znacznie szybszym tempie. Retix-C – zabieg złuszczająco rozświetlający  z witaminą C i maską retinolową skutecznie złuszczy i zregeneruje skórę, a płatki pod oczy z retinolem pozwolą odbudować skórę wokół oczu. System NU-Derm OBAGI, który można śmiało zastosować do pielęgnacji domowej zapewni efekt ‘nowej skóry’.

Retinol stosowany w odpowiedni sposób przyczyni się do znacznego polepszenia kondycji skóry.

 

Powiązane zabiegi

Rejestracja telefoniczna

od poniedziałku do piątku
od 9:00 do 20:00
(12) 433 83 83
660 495 253