ul. Świętej Gertrudy 24, 31-048 Kraków, tel:  12 433 83 83     Klinika Janeczko – medycyna estetyczna i dermatologia

plen
filtruj wg obszarów ciała
lady_small
włosy twarz szyja i dekolt ręce i nogi klatka piersiowa i plecy brzuch i pośladki narządy płciowe dłonie i stopy

Rejestracja telefoniczna

od poniedziałku do piątku
od 9:00 do 20:00
(12) 433 83 83
660 495 253

Rejestracja on-line

Zapisz mnie na wizytę

Podwójny podbródek

Drugi podbródek

Podwójny podbródek to problem, z którym zmagają się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Dotyczy on zarówno osób szczupłych jak i walczących z nadmiarem kilogramów. Jest to nagromadzona w okolicy podbródka tkanka tłuszczowa, która sprawia, że owal twarzy staje się „rozmyty“, a twarz wydaje się pełniejsza.

Jakie są przyczyny powstawania podwójnego podbródka? Zazwyczaj problem ten uwarunkowany jest genetycznie i związany jest z budową anatomiczną oraz postawą pacjenta. Czynnikami, które zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia drugiego podbródka są: nawaga oraz wiotka skóra.

Jak pozbyć się drugiego podbródka?

Należy zadbać o prawidłową masę ciała oraz o aktywność fizyczną. Ogólne zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej w organizmie pozwoli na jego zredukowanie w okolicy podbródka. Skórę należy regularnie masować, aby pobudzić metabolizm w problematycznym obszarze. Odpowiednia pielęgnacja domowa i zabezpieczanie skóry przed słońcem również ma kluczowe W ostatnim czasie modna staje się joga twarzy – ćwiczenia, które wykonywane regularnie, wzmacniają mięśnie twarzy i pozwalają na dłużej utrzymać jej prawidłowy owal.

W walce z drugim podbródkiem wykorzystujemy nowoczesne i bezpieczne zabiegi medycyny estetycznej. Bardzo ważnym aspektem jest wybór lekarza medycyny estetycznej z dużym doświadczeniem, który odpowiednio dobierze zabieg spośród dostępnych na rynku, tak aby pacjent uzyskał pożądany efekt. Najczęściej wykonywanymi zabiegami są: Ulthera, Ultraformer III, Lipoliza iniekcyjna, Celluform+ oraz miejscowa liposukcja laserowa Slim Lipo.

Zabiegi na Podwójny podbródek

dermatologia estetyczna

Celluform Plus – lipoliza podbródka

Celluform Plus pozwala pozbyć się tzw. podwójnego podbródka bez skalpela oraz poprawić wygląd dolnych partii twarzy i szyi.

dermatologia estetyczna

Liposukcja laserowa SlimLipo

PalomarSlim Lipo 3D to innowacyjna metoda modelowania sylwetki. Metoda ta nie powoduje naruszenia osocza krwi oraz uszkodzeń mechanicznych – jedynie delikatne „rozpuszczenie tłuszczu” oraz ujędrnienie skóry dzięki lipolizie laserowej.Liposukcja laserowa […]

dermatologia estetyczna

Celluform Plus – lipoliza podbródka

Celluform Plus pozwala pozbyć się tzw. podwójnego podbródka bez skalpela oraz poprawić wygląd dolnych partii twarzy i szyi.