ul. Świętej Gertrudy 24, 31-048 Kraków, tel:  12 433 83 83     Klinika Janeczko – medycyna estetyczna i dermatologia

plen
filtruj wg obszarów ciała
lady_small
włosy twarz szyja i dekolt ręce i nogi klatka piersiowa i plecy brzuch i pośladki narządy płciowe dłonie i stopy

Rejestracja telefoniczna

od poniedziałku do piątku
od 9:00 do 20:00
(12) 433 83 83
660 495 253

Rejestracja on-line

Zapisz mnie na wizytę

Pielęgnacja problematycznej skóry szyi

Pielęgnacja problematycznej skóry szyi

Każda kobieta na pewnym etapie – prędzej czy później zaczyna pieczołowicie dobierać  specyfiki do pielęgnacji twarzy. Robi to zazwyczaj z wielką uwagą, dopasowując kosmetyk do rodzaju skóry i problemu, z którym się boryka; czasem korzystając z porad specjalistów. Zazwyczaj jednak w tym boju o piękno zapominamy całkiem o skórze szyi i dekoltu, która również wymaga specjalne pielęgnacji. Efektem tego zaniedbania jest duży kontrast w kondycji skóry, który w rezultacie wcale lat nie odejmuje

Skóra szyi i dekoltu wymaga specjalnej pielęgnacji z kilku prostych powodów.

 

DR N. MED. JULITA ZACZYŃSKA-JANECZKO

 

 

Jakież jest nasze zdziwienie kiedy pewnego dnia odkrywamy, że  na naszej szyi pojawiają się poprzeczne zmarszczki o wdzięcznej nazwie „pierścienie Wenus”, a dekolt pokrywają mniej lub bardziej zgrabnie rozsiane przebarwienia, nierówności i rozszerzone naczynka. Na tym etapie należy zadać sobie pytanie. Jak spowolnić ten niekorzystny proces?

 

Pielęgnacja tych szczególnych okolic powinna zaczynać się już w domu. Już od 24 roku życia codzienne oczyszczanie, tonizacja oraz nawilżanie to podstawa. Obecna oferta kosmeceutyków pozwala wybrać produkty przeznaczone celowo do omawianego obszaru. Produkty takie powinny zawierać substancje aktywnie działające, penetrujące w głębsze warstwy naskórka tj. retinoidy, substancje depigmentujące, antyoksydanty, czynniki wzrostu oraz hydroksykwasy. Bardzo korzystnie oddziałują też witaminy, flawonoidy i koenzym Q10. Składniki stymulujące skórę bardzo często zamknięte są w liposomach (mikrokapsułkach), aby byłby w stanie przeniknąć przez warstwę rogową naskórka. Na początek wystarczą również te kosmetyki, które używamy do twarzy. Stosowanie maseczek odżywczych i nawilżających jest również jak najbardziej na miejscu. Zalecane jest też wykonywanie krótkiego masażu podczas codziennych rytuałów. Należy lekko unieść głowę do góry i masować szyję dłońmi pionowo od obojczyka w stronę podbródka. Dekolt masujemy przesuwając ręką od ramienia prawego do lewego i wykonując tzw. Ósemki. Najważniejsza jest systematyczność.

 

Od czasu do czasu dobrym pomysłem jest wybranie się na serię profesjonalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym. Jest to ważny krok w pielęgnacji, gdyż preparaty profesjonalne zawierają dużo większe stężenia substancji aktywnych i mogą one w znacznym stopniu wpłynąć na kondycję naskórka. Bardzo ważne jest również utrzymywanie wyprostowanej postawy ciała i trzymanie głowy w uniesionej pozycji (wzmacnianie mięśnia szerokiego szyi). Należy również pamiętać o codziennym stosowaniu kremów z filtrem i częstej ich reaplikacji.

 

Co można zrobić kiedy jednak kondycja skóry szyi i dekoltu pomimo podstawowej pielęgnacji odbiega daleko od naszego ideału?  Należy zadziałać głębiej. Z pomocą przychodzi nam dermatologia estetyczna. Okolica ta jest na tyle problematyczna, że do niedawana nie było skutecznych metod niwelowania oznak starzenia się. Najpopularniejszym zabiegiem jest mezoterapia igłowa, czy wprowadzanie substancji odżywczych do skóry przy użyciu igły. Mieszanki do iniekcji dostosowane są do potrzeb pacjenta. Zazwyczaj zawierają kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w skórze, aminokwasy, minerały, koenzymy, kwasy nukleinowe i peptydy. Mogą zawierać np. substancje rozjaśniające przebarwienia. Najnowszym odkryciem w świecie mezoterapii jest urządzenie Dermapen, które wykorzystuje system mikronakłuwania. Po naniesieniu na skórę nawilżającego preparatu igły umieszczone w urządzeniu bardzo precyzyjnie i ‘gęsto” nakłuwają skórę, dzięki czemu substancje aktywne zostają dokładnie wprowadzone w miejsce docelowego działania. Przy znieczuleniu miejscowym (kremem znieczulającym) zabieg jest bezbolesny, a rezultaty widać już po pierwszym zabiegu. Wspominając o nowinkach, należy również wymienić peeling chemiczny Nomelan Cafeico firmy Sesderma. Jak wszyscy wiemy peelingi mają za zadanie usunąć określoną ilość warstw naskórka w celu poprawy jej jakości. Nomelan jest to peeling zawierający min. kwas salicylowy, redukujący niedoskonałości skóry i  kawowy, który niweluje przebarwienia. Można więc przy jednym zabiegu zarówno zrewitalizować skórę jak i rozjaśnić przebarwienia. Jesień – sezon na peelingi- nadchodzi wielkimi krokami. Warto więc rozważyć i tę metodę.

 

Dla zwolenniczek innych rozwiązań polecić mogę lasery. Bardzo dobrze w tzw. fotoodmładzaniu skóry sprawdza się laser Fraxel. Poprzez swoiste „dziurkowanie” skóry stymuluje on produkcję kolagenu i elastyny. Można do tego celu użyć również systemu IPL. Ze zmarszczkami walczyć można też przy użyciu botoksu, który wstrzyknięty w odpowiednie obszary mięśnia rozluźnia go oraz leżącą na nim skórę. W miejscach, gdzie znajdują się duże „bruzdy” zastosować można wypełnienie kwasem hialuronowych. Świetnym rozwiązaniem dla osób borykających się z wiotkością skóry jest zabieg Ulthera. Wykonuje się go przy użyciu ultradźwięków. Jest to bezinwazyjny lifting skóry, który jesteśmy w stanie przeprowadzić w pół godziny. Pacjentka nie musi martwić się o efekty uboczne zabiegu, gdyż ich nie ma! W tym samym dniu można wrócić do swoich czynności.

 

Zazwyczaj lekarze dermatolodzy proponują terapię łączoną, czyli stosuje się kilka rodzajów zabiegów. Trzeba być cierpliwym, gdyż skóra potrzebuje również czasu na naturalną regenerację. Jedyne co pozostaje zrobić kiedy  patrząc w lustro nie jesteśmy zadowolone z wyglądu naszej szyi i dekoltu to znaleźć dobrego dermatologa oraz kosmetologa, którzy pozwolą nam odnaleźć zagubioną gdzieś w pędzie życia młodość.

 

Klaudia Tatara /kosmetolog

Powiązane Zabiegi

dermatologia estetyczna

Mezoterapia

To zabieg, który polega na podawaniu cieniutką igiełką, małych dawek preparatu w skórę. Preparaty zwane koktajlami w zależności od wskazań zawierają w sobie substancje rewitalizujące, odżywcze czy regenerujące np. kwas […]

dermatologia estetyczna

Nowy Dermapen 4.0!

Dermapen, którego działanie oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania przy pomocy pulsujących igieł, pozwala na wprowadzenie substancji czynnych wgłąb skóry. Zabieg ten jest komfortowy dla pacjenta, a precyzja urządzenia jest […]

dermatologia estetyczna

Nowy Dermapen 4.0!

Dermapen, którego działanie oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania przy pomocy pulsujących igieł, pozwala na wprowadzenie substancji czynnych wgłąb skóry. Zabieg ten jest komfortowy dla pacjenta, a precyzja urządzenia jest […]

Rejestracja telefoniczna

od poniedziałku do piątku
od 9:00 do 20:00
(12) 433 83 83
660 495 253