ul. Świętej Gertrudy 24, 31-048 Kraków, tel:  12 433 83 83     Klinika Janeczko – medycyna estetyczna i dermatologia

plen
filtruj wg obszarów ciała
lady_small
włosy twarz szyja i dekolt ręce i nogi klatka piersiowa i plecy brzuch i pośladki narządy płciowe dłonie i stopy

Rejestracja telefoniczna

od poniedziałku do piątku
od 9:00 do 20:00
(12) 433 83 83
660 495 253

Rejestracja on-line

Zapisz mnie na wizytę

Rozstępy - jak można się ich pozbyć?

Rozstępy - jak można się ich pozbyć?

Rozstępy są problemem, z którym na co dzień zmaga się wielu z nas. Dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn, najczęstszymi miejscami, w których się pojawiają są pośladki, biust, uda, brzuch i plecy. Ich całkowite usunięcie jest bardzo trudne, dlatego ważne jest, aby odpowiednio pielęgnować skórę i zapobiec ich pojawieniu się.
Rozstępy powstają na skutek nadmiernego rozciągania się skóry m.in. w czasie ciąży, podczas zwiększenia masy ciała, czy też wzrostu masy mięśniowej lub zaburzeń hormonalnych. Powstają one na podłożu uszkodzonych włókien kolagenowych i elastynowych. Ściślej mówiąc, są bliznami w skórze właściwej, których głównym powodem pojawienia się, jest nieprawidłowe działanie kluczowych białek skóry: kolagenu i elastyny. To właśnie przez tę dysfunkcję, siateczka włókien kolagenowych traci swoją odporność i zostaje zerwana. Blizny te widoczne są gołym okiem w postaci wrzecionowatych pasm ścieńczonej i pomarszczonej skóry. Ich kolor uzależniony jest od fazy, w której występują.
Wyróżniamy dwie fazy: zapalną i zanikową. W fazie zapalnej kolor rozstępów jest czerwony, co spowodowane jest widocznymi naczyniami krwionośnymi. To właśnie w tej fazie wszelkie zabiegi przynoszą najlepsze efekty. Druga to faza zanikowa, w której rozstępy mają postać białych pasm, tutaj ich leczenie daje mniejsze efekty i pozwala jedynie na zmniejszenie ich
widoczności.
W zapobieganiu powstawania rozstępów niezwykle ważne jest nawilżanie skóry i dbanie o jej uelastycznienie. Odżywiona i jędrna, będzie odporniejsza na rozciąganie i wszelkie uszkodzenia. Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj masaż z wykorzystaniem np. oleju ze słodkich migdałów. Pomocne okażą się również specjalne masażery z wypustkami, które dodatkowo poprawią ukrwienie skóry. Nie zapominajmy także o regularnej aktywności fizycznej i odpowiedniej diecie, bogatej przede wszystkim w cynk, który odpowiedzialny jest głównie za elastyczność skóry. O prawidłowy poziom nawilżenia warto jest zadbać od wewnątrz, wypijając odpowiednią ilość wody (około 2 litry dziennie).
Jeśli już na naszej skórze zauważymy rozstępy, warto zastosować terapię, która przyniesie jak najlepsze efekty. Do zabiegów skutecznie niwelujących rozstępy zaliczamy:
• Infini- zabieg polegający na równoczesnym mikronakłuwaniu i podgrzaniu tkanki za pomocą fali radiowej. Odpowiednia głębokość wkłucia igieł, sięgająca aż do skóry właściwej oraz efektpodgrzania umożliwiają stymulację włókien kolagenowych i elastynowych oraz zagęszczenie skóry.
• Dermapen 4- zabieg z wykorzystaniem pulsujących igieł, których zadaniem jest stymulacja fibroblastów, a tym samym kolagenu i elastyny. Mikrourazy prowadzą do naprawy podczas procesu gojenia się skóry oraz do powstawania kolagenu. Skóra staje się pogrubiona, a rozstępy mniej widoczne.
• Karboksyterapia- zabieg polegający na podaniu śródskórnym medycznego dwutlenku węgla, czyli naturalnego składnika naszego metabolizmu. Efektem zabiegu jest przekrwienie skóry, jej odżywienie i ujędrnienie.
• Fraxel- laser, który powoduje powstanie w skórze stref mikrotermalnych. Głęboka penetracja, aż do skóry właściwej i tkanki podskórnej, zapewnia szybką regenerację i daje spektakularne efekty w usuwaniu m.in. rozstępów.

Warto zgłosić się do lekarza medycyny estetycznej jak tylko zauważymy problem na naszej skórze. Im szybciej zaczniemy działać, tym efekty leczenia będą lepsze.

Zabiegi na Rozstępy - jak można się ich pozbyć?

dermatologia laserowa

Fraxel

Fraxel jest to laser, którego działanie polega na tworzeniu mikroskopijnych stref mikrotermalnych, równomiernie rozmieszczonych, w które kierowane jest światło lasera. Głęboka i precyzyjna penetracja komórek skóry właściwej i tkanki podskórnej […]

dermatologia estetyczna

Nowy Dermapen 4.0!

Dermapen, którego działanie oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania przy pomocy pulsujących igieł, pozwala na wprowadzenie substancji czynnych wgłąb skóry. Zabieg ten jest komfortowy dla pacjenta, a precyzja urządzenia jest […]

dermatologia estetyczna

Nowy Dermapen 4.0!

Dermapen, którego działanie oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania przy pomocy pulsujących igieł, pozwala na wprowadzenie substancji czynnych wgłąb skóry. Zabieg ten jest komfortowy dla pacjenta, a precyzja urządzenia jest […]

Porady

Czym najlepiej smarować skórę, aby zapobiec rozstępom?

Idealnym rozwiązaniem będzie stosowanie naturalnych preparatów zawierających olejki z kwasami Omega-3. Ważne, aby skóra po zastosowaniu była nawilżona i miękka. W zasadzie najważniejszy jest masaż – czyli samo nakładanie preparatu.

Kiedy jestem najbardziej narażona/y na rozstępy?

Rozstępy najczęściej pojawiają się w okresie intensywnego wzrostu/rozciągania skóry: okres dorastania, ciąża, szybkie przybranie na masie, problemy hormonalne.

Jaki masaż stosuje się w prewencji rozstępów?

W zasadzie każdy masaż będzie dobrym rozwiązaniem. Bardzo dobrze sprawdza się szczotkowanie skóry na sucho szczotką z kaktusa agawy przed codziennym prysznicem. Ważne, aby w masowanym miejscu doszło do zwiększenia przepływu krwi, a co za tym idzie – lepszego odżywienia skóry.

Czy rozstępy można całkowicie usunąć?

Walka z rozstępami we wczesnych etapach przynosi bardzo zadowalające rezultaty. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych zabiegów stają się one znacznie mniej widoczne. Zazwyczaj nie udaje się ich jednak całkowicie wyeliminować, gdyż są rodzajem blizny w skórze właściwej.