ul. Świętej Gertrudy 24, 31-048 Kraków, tel:  12 433 83 83     Klinika Janeczko – medycyna estetyczna i dermatologia

plen
filtruj wg obszarów ciała
lady_small
włosy twarz szyja i dekolt ręce i nogi klatka piersiowa i plecy brzuch i pośladki narządy płciowe dłonie i stopy

Rejestracja telefoniczna

od poniedziałku do piątku
od 9:00 do 20:00
(12) 433 83 83
660 495 253

Rejestracja on-line

Zapisz mnie na wizytę

Przebarwienia skórne

Przebarwienia skórne

Każdy okres związany z  intensywną ekspozycją na światło słoneczne niesie za sobą ryzyko wystąpienia licznych przebarwień, które powstają na skutek zaburzenia pracy melanocytów.  Brązowe plamki nie tylko dodają  lat, ale i sprawiają, że skóra wygląda na suchą i zmęczoną.

Skłonność do występowania przebarwień może być uwarunkowana genetycznie lub wynikać z problemów z gospodarką hormonalną organizmu. Wiele kobiet w ciąży zmaga się z przebarwieniami, które pojawiają się pomimo, że wcześniej ten problem nie występował. Hiperpigmentacja może również dotknąć osób, które nieprawidłowo pielęgnują skórę,  stosują preparaty uwrażliwiające na światło słoneczne np. tetracyklinę lub uprawiają sporty, które związane są z przebywaniem na świeżym powietrzu.

Usuwanie przebarwień metodami “domowymi” oraz stosowanie preparatów drogeryjnych nie przynosi wymiernych rezultatów. Aby skutecznie pozbyć się problemu należy poddać się odpowiednim zabiegom w gabinecie dermatologicznym oraz koniecznie wdrożyć profesjonalną pielęgnację kosmeceutykami. Niwelowanie przebarwień jest procesem długoterminowym i wymaga od pacjenta systematyczności oraz konsekwentnego używania preparatów z wysokimi filtrami.

Okres jesienno – zimowy to idealna pora na wdrożenie działań mających na celu pozbycie się uciążliwych ognisk hiperpigmentacji.

Zabiegi na Przebarwienia skórne

dermatologia laserowa

Zabieg LaseMD “Baby Face”

Meoda LaseMD polega na łącznym działaniu bardzo delikatnego lasera tulowego ze specjalnie dedykowaną do niego serią kosmeceutyków. Należące do tej serii preparaty zawierają aktywne molekuły otoczone kilkoma warstwami liposomów, które […]

dermatologia laserowa

Fraxel

Fraxel jest to laser, którego działanie polega na tworzeniu mikroskopijnych stref mikrotermalnych, równomiernie rozmieszczonych, w które kierowane jest światło lasera. Głęboka i precyzyjna penetracja komórek skóry właściwej i tkanki podskórnej […]

dermatologia laserowa

Zabieg LaseMD “Baby Face”

Meoda LaseMD polega na łącznym działaniu bardzo delikatnego lasera tulowego ze specjalnie dedykowaną do niego serią kosmeceutyków. Należące do tej serii preparaty zawierają aktywne molekuły otoczone kilkoma warstwami liposomów, które […]

Porady

Kremy z filtrem

Bardzo istotnym elementem pielęgnacji skóry skłonnej do przebarwień jest stosowanie kremów z filtrem. Należy wybrać produkt, który:

  • Ma SPF nie niższe niż 30
  •  zapewnia ochronę również przed UVA (broad specrum)
  • jest trwały i fotostabilny (w okresie letnim odporny na wodę)
  • jest odpowiedni dla naszej skóry (lekki do skóry tłustej, o bogatej konsystencji do skóry suchej)

Pamiętajmy również o tym,  że po zabiegach oraz w okresie intensywnej ekspozycji słonecznej krem należy dosmarowywać nawet co 2 godziny.

Pielęgnacja

Oprócz wspomnianych kremów z filtrem pacjenci ze skłonnością do przebarwień powinni stosować specjalistyczną pielęgnację domową. W Gabinecie otrzymają Państwo fachową poradę w jakie produkty zainwestować, aby stan skóry się widocznie poprawił. Najczęściej stosowane są substancje takie jak: kwas kojowy, azelainowy, arbutyna oraz najbardziej popularna witamina C w wysokim stężeniu np.  Serum Obagi 20%.