Dermapen 4 # mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa DERMAPEN 4.0™ dzięki systemowi pulsujących igieł zapewnia niezrównaną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry prowadzą do naprawy skóry oraz do fizjologicznej indukcji kolagenu. Niewielka średnica pulsującej końcówki pozwala na wykonanie zabiegu w okolicy górnej czy dolnej powieki, górnej wargi oraz kącikach nosa. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu – inaczej niż w przypadku derma-roller’ów.

Technika mikronakłuwania z powodzeniem jest stosowana w kosmetologii od wielu lat, wpływając na odmłodzenie skóry poprzez wykorzystanie naturalnych procesów samoregneracji pod wpływem mikro urazów. W początkowej fazie mikro urazy powodują utrzymujący się od 1-3 dni stan zapalny. Uwalniane z komórek krwi czynniki wzrostu powodują namnażanie się i wzrost aktywności komórek skóry. Pobudzone fibroblasty zaczynają produkować nowy kolagen, elastynę oraz substancje odpowiedzialne za nawilżenie skóry. Zaczyna się proces formowania nowych tkanek, który trwa nawet kilka miesięcy. Następnie dochodzi do tzw. remodelingu – przebudowy naprawczej, dzięki czemu zabieg ma długotrwałe rezultaty.

Igły nie zawierają chromu i niklu, dzięki czemu zabieg można wykonać również u osób uczulonych na te metale. Molibden uznawany jest za najbardziej zaawansowany materiał służący do produkcji narzędzi chirurgicznych. Dzięki jego zastosowaniu igły w urządzeniu DERMAPEN™ są niezwykle cienkie i wytrzymałe co znacznie poprawia komfort pacjenta podczas zabiegu.

Dzięki zabiegowi DERMAPEN™ widoczne jest spłycenie zmarszczek, efekt pogrubienia skóry oraz naturalna stymulacja produkcji kolagenu. Ponadto zmniejszenie widoczności porów, redukcja widoczności rozstępów czy blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych.

Wskazania:

 • zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu,
 • wiotkość skóry,
 • rozstępy,
 • blizny potrądzikowe, pooparzeniowe, pooperacyjne, przerosłe,
 • drobne przebarwienia.

Efekty

 • widoczne spłycenie zmarszczek,
 • pogrubienie skóry,
 • naturalna stymulacja produkcji kolagenu,
 • zmniejszenie widoczności porów,
 • spłycenie rozstępów,
 • redukcja blizn potrądzikowych i pooparzeniowych.

Efekty widoczne są już po 1 zabiegu, w zależności od stanu wyjściowego skóry wskazane jest wykonanie 3-5 zabiegów w serii co 4 tygodnie.

Przeciwskazania

 • choroby nowotworowe skóry,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • miejscowe stany zapalne skóry (wirusowe i bakteryjne).

Zabieg Dermapen 4.0  to innowacyjna metoda regeneracji skóry, która ma wiele zalet. Po pierwsze, Dermapen jest nieinwazyjny, co oznacza, że nie wymaga chirurgicznego cięcia czy szwów. Jest to zabieg bezpieczny i stosowany w wielu gabinetach dermatologicznych.

Po drugie, Dermapen działa na zasadzie mikronakłuwania skóry. Dzięki zastosowaniu mikroigiełek na specjalnej głowicy, pobudza się naturalne procesy regeneracyjne skóry, takie jak produkcja kolagenu i elastyny. Efektem jest poprawa struktury skóry, redukcja blizn i zmarszczek oraz zwiększenie jej elastyczności.

Po trzecie, Dermapen jest skuteczny w leczeniu różnych problemów skórnych. Może być stosowany do redukcji blizn potrądzikowych, rozstępów, przebarwień, a także do poprawy ogólnego stanu skóry i zwężenia porów. Może być również stosowany na twarz, szyję, dekolt, ręce i inne obszary ciała.

Kolejną zaletą Dermapenu jest to, że zabieg jest stosunkowo krótki i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Pacjenci mogą wrócić do swoich codziennych czynności w krótkim czasie, chociaż może wystąpić czasowa zaczerwienienie skóry. Wreszcie, Dermapen jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Głębokość nakłuć i intensywność zabiegu mogą być dostosowane do konkretnych problemów skórnych oraz preferencji i tolerancji pacjenta.

Dermapen to skuteczna, nieinwazyjna i elastyczna metoda regeneracji skóry, która oferuje wiele zalet, w tym poprawę struktury skóry, redukcję blizn i zmarszczek oraz minimalny okres rekonwalescencji.

Zobacz także

Infini – odmładzanie i nie tylko

Infini # lifting złotymi igłami Zabieg Infini polega na połączeniu mikronakłuwaniu skóry z jej równoczesnym podgrzaniem falą radiową na odpowiednich poziomach. Infini łączy w sobie…

Retibooster – terapia retinolowa

Retibooster # redukcja zmarszczek i poprawa napięcia skóry Retibooster to terapia retinolowa o wielokierunkowym działaniu, zapewniająca odnowę skóry na poziomie komórkowym. Opiera się na unikalnym…

Sofwave

SOFWAVE # redukcja zmarszczek i regeneracja skóry Sofwave to przełomowa technologia ultradźwiękowa, która pozwala na nieinwazyjne zabiegi na optymalnej głębokości w skórze właściwej. Dzięki wielu…