Leczenie łysienia # stymulacja mieszków włosowych

Problem wypadających włosów dotyczy coraz większej ilości kobiet oraz mężczyzn. Obecne formy terapii bazują na leczeniu farmakologicznym oraz poprzez zabiegi gabinetowe, mające na celu stymulację mieszków włosowych prowadzącą do wzrostu nowych włosów. Oferujemy leczenie łysienia androgenowego, plackowatego oraz wypadania włosów o różnej etiologii.

Zabiegi możliwe do wykonania w Klinice Janeczko w Krakowie:

Karboksyterapia  – forma terapii polegająca na iniekcyjnym podaniu dwutlenku węgla w miejscach przerzedzenia włosów. Pobudza on mikrokrążenie skórne, dotlenia komórki i mieszki włosowe. W efekcie do hamowania wypadania włosów i stymulacji porostu nowych. Zalecana seria to 4-10 zbiegów w odstępach tygodniowych..

Mezoterapia biotyną  – biotyna zwana także witaminą H należy do witamin z grupy B. Zawiera ona cząsteczki siarki niezbędne do prawidłowego procesu syntezy keratyny, która stanowi podstawowy budulec włosów i paznokci. Podanie biotyny w formie mezoterapii pozwala na odżywienie, wzmocnienie i regenerację cebulek włosów. Stymuluje metabolizm komórkowy i hamuje proces wypadania, a także zmniejsza aktywność gruczołów łojowych.

Laser tulowy Lase MD   – laser tulowy poprzez wykonanie mikrouszkodzeń naskórka wytwarza stan zapalny w tkance, pobudza mikrokrążenie i stymuluje mieszki włosowe. Dochodzi do wzrostu nowych włosów i zahamowania wypadania. Zalecana seria 3-6 zabiegów co 10 dni.

Osocze bogatopłytkowe Arthrex  – ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym pozyskiwanym z krwi pacjenta pozwala na uzyskanie wysokiego stężenia płytek krwi, które zwierają tzw. czynniki wzrostu stymulujące procesy regeneracyjne cebulek włosów. Podanie osocza odbywa się w sposób iniekcji w miejsca chorobowo zmienione. Uzyskuje się wzmocniene włosów, stymulację ich wzrostu i zagęszczenie. Zalecana seria to 3-6 zabiegów w ostępach 2 tygodnie.

Nano fat  – zabieg polegający na pobraniu tkanki tłuszczowej pacjenta, następnie jej odpreparowaniu i uzyskaniu koktajlu bogatego w komórki macierzyste. Jego podanie w owłosioną skórę głowy powoduje silną regenerację komórek i wzrost unaczynienia. W następstwie dochodzi stymulacji mieszków włosowych i wzrostu włosów. Zalecane wykonanie 1 zabiegu w sesji.

Regenera Activa   – specjalnie zaprojektowany system wykorzystujący autologiczny przeszczep komórek hamujący łysienie androgenowe. Podczas zabiegu pobierany jest niewielki wycinek skóry z okolicy karku na linii włosów. Następnie z pobranej tkanki zostają wyizolowane komórki progenitorowe,  komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które mają zdolności regeneracyjne. Przygotowana zawiesina zostaje podana w formie iniekcji w miejsca chorobowe zmienione. Następuje pobudzenie wzrostu włosów, zahamowanie ich wypadania oraz regeneracja uszkodzonych mieszków. Zabieg wykonuje się raz  w pojedynczej sesji.

Zobacz także

Dermatochirurgia

Dermato #chirurgia Usuwanie znamion oraz narośli skórnych odbywa się w naszej Klinice na dwa sposoby: Przy użyciu Lasera eCO2 w przypadku kiedy po zbadaniu dermatoskopem lekarz…

Leczenie blizn i rozstępów

Leczenie blizn i rozstępów # Klinika Janeczko Blizny to zmiany powstające w wyniku uszkodzenia mechanicznego, termicznego lub chemicznego skóry a także po zejściu stanu zapalnego…

Diagnostyka chorób skóry i paznokci

Diagnostyka chorób skóry # paznokci Dr n med. Julita Zaczyńska – Janeczko od 25 lat zajmuje się leczeniem kompleksowym chorób skóry i paznokci. Stosowana jest…