Regenera Activa # łysienie androgenowe

REGENERA ACTIVA jest specjalnie zaprojektowanym systemem wykorzystującym autologiczny przeszczep komórek, którego zastosowanie obejmuje szereg zastosowań w medycynie regeneracyjnej. System REGENERA ACTIVA został stworzony do uzyskiwania zawiesiny komórek zdolnej do regeneracji tkanek w przypadku łysienia androgenowego.

Czym jest Regenera Activa?

To specjalnie zaprojektowany system wykorzystujący autologiczny przeszczep komórek. Podczas pojedynczej sesji, gdzie pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą autologicznego przeszczepu, jesteśmy w stanie stymulować miejsce poddane zabiegowi za pomocą komórek progenitorowych i czynników wzrostu uzyskanych z miejsca pobrania przeszczepu. Technika ta oparta jest na badaniach klinicznych wykazujących wysoką koncentrację uzyskanych komórek z tkanek stałych. Poprzez skalibrowany proces mechaniczny oraz filtrację jesteśmy w stanie uzyskać wysoką koncentrację komórek progenitorowych i innych elementów prekursorowych, w tym komórek macierzystych. System REGENERA ACTIVA został stworzony do uzyskiwania zawiesiny komórek zdolnej do regeneracji tkanek.

Jak wygląda zabieg REGENERA ACTIVA®?

Zabieg Regenera Activa® jest niezwykle prosty i trwa zwykle 30 minut:

  1. W pierwszy etapie lekarz pobiera niewielki wycinek skóry (od jednej do trzech biopsji o średnicy 2,5 mm) z okolicy karku na linii włosów. Jest to obszar, który jest najmniej podatny na łysienie androgenowe. Pobranie tak niewielkiego wycinka skóry pozwala na samoistne zagojenie się miejsca pobrania przeszczepu. Jest to proces zupełnie bezbolesny gdyż lekarz znieczuli miejsce biopsji za pomocą lidokainy.
  2. W kolejnym etapie lekarz, za pomocą specjalnego urządzenia wyizoluje z pobranej tkanki komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu, które mają zdolności regeneracyjne.
  3. Tak przygotowana zawiesina zostanie podana w skórę głowy na zasadzie mezoterapii w okolice mieszków włosowych aby zainicjować procesy naprawcze.

Jak często powtarzać zabieg?

Zabieg REGENERA ACTIVA® wykonuje się tylko raz w pojedynczej sesji. Nie ma konieczności wykonywania tego zabiegu w serii. Zabieg można powtórzyć dopiero po 2-3 latach aby zapobiegać dalszej utracie włosów i postępom łysienia typu androgenowego.

Wskazania:

  • łysienie androgenowe

Efekty:

  • zatrzymanie wypadania włosów,
  • przyspieszenie odrostu włosów.

Przeciwwskazania

  • uczulenie na lidokainę zawartą w preparacie do miejscowego znieczulenia skóry,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew.

Zobacz także

Mikro i Nano Fat

Przeszczep tłuszczu # mikro i nano FAT MICRO&NANO FAT to innowacyjna, bezpieczna metoda, która ukazuje nowy wymiar medycyny regeneracyjnej. W naszej Klinice oferujemy najnowsze, najbardziej…