Kriolipoliza Cooltech # modelowanie sylwetki
Kriolipoliza CoolTech to specjalna platforma wykorzystująca kontrolowane schładzanie ciała w walce z niechcianą tkanką tłuszczową, proces ten nazywany jest kriolipolizą. Urządzenie w bezpieczny sposób doprowadza do apoptozy, czyli zniszczenia komórek tłuszczowych i znacznie zmniejsza ich ilość w naszym organizmie. Kriolipoliza została stworzona dla pacjentów, którzy mają trudności
z pozbyciem się opornych na dietę i ćwiczenia fałdów tłuszczu na brzuchu, biodrach, udach oraz plecach.
Jak działa kriolopoliza Cooltech?
Dzięki odpowiednio dobranej długości zabiegu oraz temperatury chłodzenia (-8֯C) dochodzi do zniszczenia komórek tłuszczowych. Komórki tłuszczowe są szczególnie wrażliwe na niską temperaturę, krystalizują się w wyższej temperaturze niż komórki zawierające wodę. Bezpieczeństwo zabiegu dodatkowo gwarantują specjalistyczne membrany, dzięki którym nie ma ryzyka uszkodzenia innych tkanek.
Zabieg jest nieinwazyjny, bezpieczny, skuteczny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Pacjent widzi pełen efekt zabiegowy już po 1 zabiegu (tkanka kształtuje się do 2-3miesięcy). W celu osiągnięcia jak najlepszych efektów zabiegowych w naszej Klinice łączymy zabieg CoolTech z falą akustyczną Storz Medical.
Po zabiegu
Po zabiegu na skórze mogą pojawić się zaczerwienienia oraz niewielkie siniaki. Niekiedy odnotowujemy tkliwość w obszarze zabiegowym. Może również pojawić się mały krwiak, który w ciągu kilku dni ulega resorpcji. Bezpośrednio po zabiegu nie należy się opalać, korzystać z solarium, sauny, wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych. Należy pić dużo wody (minimum dwa litry). Po kriolipolizie zaleca się wykonanie serii masaży falą akustyczną, aby przyśpieszyć oraz wzmocnić efekty zabiegowe.
Wskazania:
- nadmiar tkanki tłuszczowej na udach, biodrach, brzuchu, plecach,
- modelowanie sylwetki, wyszczuplanie,
- redukcja cellulitu.
Przeciwwskazania
- niewydolność wątroby i nerek,
- choroba Raynaud’a
- pokrzywka na skutek silnego wyziębienia skóry,
- krioglobulinemia (uszkodzenie antyciał w niskich temperaturach),
- hipoproteinemia,
- nietolerancja krioterapii,
- aktywna cukrzyca,
- gorączka, stany infekcyjne,
- ciąża lub okres laktacji,
- zapalenia skóry, egzema,
- choroby nowotworowe,
- świeże rozstępy i blizny w polu zabiegu,
- opalanie lub inny zabieg z wykorzystaniem UVA na 5 dni przed zabiegiem.