Laserowe leczenie nadpotliwości # Kraków centrum

LASEROWE LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

Nadpotliwość to choroba polegająca na nadmiernej produkcji potu przez gruczoły potowe. Może ona powodować nieprzyjemne uczucie wilgoci, a także prowadzić do powstawania przykrego zapachu ciała.

Jeśli cierpisz na nadpotliwość, warto skonsultować się z lekarzem, który zdiagnozuje chorobę   odpowiednie laserowe leczenie nadpotoliwości. Jednym ze sposobów leczenia nadmiernej potliwości jest liposukcja laserowa którą wykonuje się na okolicę pach. Nadpotliwość pojawia się z powodu nadczynności ekrynowych gruczołów potowych. Są one umieszczone na całej powierzchni ciała. Najwięcej z nich znajduje się w okolicy dłoni, stóp, czoła, a także dołów pachowych.

Przeciętny człowiek posiada nawet cztery miliony gruczołów potowych. Produkują one pot, który jest ważnym elementem umożliwiającym utrzymanie prawidłowej temperatury ciała i wilgotności ludzkiego organizmu. Do czynników, które w sposób fizjologiczny wzmagają potliwość zalicza się stres oraz ciepło. Proces ten odbywa się poprzez drogę nerwową, chroniąc organizm przed przegrzaniem. Włókna nerwów, które zostają pobudzone, zaczynają wydzielać acetylocholinę, aktywującą gruczoły do wzmożonej pracy.

Leczenie nadpotliwości pach wykonywane jest przy użyciu lasera neodymowego Palomar Slim Lipo 3D. Podczas zabiegu wiązka laserowa wprowadzona śródskórnie powoduje podgrzanie i rozpuszczenie gruczołów potowych, które w następnym etapie zabiegu zostają odessane za pomocą specjalnej kaniuli. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około godziny. Po zabiegu widoczny jest lekki obrzęk ustępujący w ciągu kilku dni.

Do przeprowadzenia procedury laserowej wymagane jest wykonanie badań lekarskich, których listę pacjent otrzymuje w dniu konsultacji.

EFEKTY LASEROWEGO LECZENIA NADPOTLIWOŚCI

 • nieodwracalne usunięcie gruczołów potowych,
 • zmniejszenie chronicznej potliwości pach

Już jeden, pojedynczo wykonany zabieg przynosi odczuwalną ulgę i spektakularne rezultaty. Szacuje się, że problem zostaje zredukowany o około 90-95%. Warto dodać, że efekty są trwałe, to oznacza, że zniszczone gruczoły potowe nie wykazują zdolności do regeneracji, dzięki czemu problem nie nawraca. Z doświadczeń lekarzy można oszacować, że u około 80% Pacjentów nie ma potrzeby ponownego wykonywania zabiegu w celu zwiększenia efektywności. Są one zdecydowanie zadowalające. Zdarzają się jednak przypadki bardzo zaawansowanej nadpotliwości i u takich osób może być konieczne poddanie się całej procedurze jeszcze raz – zwykle dotyka to około 20% Pacjentów z silnie rozwiniętym schorzeniem. Z powyższych rozważań wynika, że laser jest zarówno skuteczną, jak i bezpieczną metodą pozbywania się problemu wzmożonej potliwości, szczególnie w okolicach pach. Jednak należy mieć na względzie, że efekty zabiegu są sprawą indywidualną, co uzależnione jest od osobistych uwarunkowań

PRZECIWWSKAZANIA - LECZENIE NADPOTLIWOŚCI KRAKÓW

 • cukrzyca,
 • nadciśnienie,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • nowotwór.

CZY CIERPISZ NA NADPOTLIWOŚĆ?:

 • mocno pocisz się pod pachami niezależnie od pory roku, sytuacji, pogody i temperatury otoczenia;
 • masz poczucie wstydu z powodu tej uciążliwej dolegliwości;
 • musisz przynajmniej kilka razy dziennie zmieniać ubrania:
 • oznacza to, że prawdopodobnie cierpisz na hiperhydrozę, czyli chroniczną nadpotliwość.
 • Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest poddanie się zabiegowi  laserowego leczenia nadpotliwości w Krakowie w Klinice Janeczko.

Zobacz także

Leczenie blizn i rozstępów

Leczenie blizn i rozstępów # Klinika Janeczko Blizny to zmiany powstające w wyniku uszkodzenia mechanicznego, termicznego lub chemicznego skóry a także po zejściu stanu zapalnego…

Dermapen 4.0™ – mezoterapia mikroigłowa

Dermapen 4 # mezoterapia mikroigłowa Mezoterapia mikroigłowa DERMAPEN 4.0™ dzięki systemowi pulsujących igieł zapewnia niezrównaną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry prowadzą do naprawy skóry oraz…

Jalupro classic

Jalupro Classic # aminokwasy dla skóry Jalupro Classic to aminokwasowa terapia zastępcza zawierająca kwas hialuronowy oraz aminokwasy (L-prolina, glicyna, L-lizyna, L-leucyna). Preparat zapewnia optymalne nawilżenie…