SLIMLIPO – LIPOSUKCJA W NOWEJ ODSŁONIE

[dt_sc_titled_box title=”Liposukcja – nie taka straszna jak ją malują!” icon=”fab fa-accessible-icon”]Liposukcja – nie taka straszna jak ją malują![/dt_sc_titled_box]

Klepsydra, gruszka, kielich a może jabłko? Wygląd naszej sylwetki możemy określić na wiele sposobów. Mówi się, że „kochanego ciała nigdy zbyt wiele”. Problem pojawia się w momencie kiedy widzimy, że „ukochanych fałdek” wciąż przybywa i już nie czujemy się dobrze we własnym ciele. I wtedy pada pytanie: Czy jest zabieg pozwalający na skuteczne pozbycie się niechcianego przez nas tłuszczu? Odpowiedź brzmi: TAK! I jest to zabieg SlimLipo.

SlimLipo, czyli slim-wysmuklać, lipo-tłuszcz. Jest to zabieg stosowany skutecznie już od kilku lat. Metoda laserowa SlimLipo, pozwala na efektywne modelowanie sylwetki wraz z termoliftingiem skóry w obszarach takich jak boczki, uda, kolana, brzuch, talia, „pelikany”, podbródek, ale także w przypadku przerostu gruczołu piersiowego u mężczyzn.

Zapytacie jak to się wszystko odbywa? Odpowiedź jest bardzo prosta.
W początkowej fazie zabiegu tłuszcz podskórny (nie trzewny!) jest podgrzewany za pomocą specjalnego światłowodu. Co ciekawe, światłowód ten emituje 2 długości fali:

  • 924 nm, która upłynnia tkankę tłuszczową,
  • 975 nm, która oddziałuje na naszą skórę, wzmacniając ją i powodując jej lifting.

Dzięki połączeniu tych dwóch fal, jednocześnie uzyskujemy płynny tłuszcz gotowy do odessania oraz stymulujemy skórę do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się napięta, a kontury sylwetki stają się wyraźniejsze. W kolejnym etapie zabiegu zajmujemy się podgrzaną wcześniej tkanką tłuszczową, która zostaje odessana przez chirurga za pomocą uprzednio dobranej kaniuli.

Czy warto? Jak najbardziej. Jest to najbezpieczniejsza metoda w porównaniu do innych, inwazyjnych technik modelowania sylwetki. Nie wymaga zastosowania narkozy, podawane jest jedynie znieczulenie miejscowe, dzięki czemu przez cały czas personel ma kontakt z pacjentem i jego odczuciami. Rekonwalescencja również jest zdecydowanie krótsza, trwa 3-7 dni. Różnicę w wyglądzie widać już po kilku dniach, a finalne efekty obserwujemy po około 1-3 miesięcy po zabiegu (czas regeneracji tkanek). Co istotne, po wykonaniu SlimLipo, konieczne jest zakładanie ubranka uciskowego przez okres 2 tygodni, które ma za zadanie dodatkowo modelować sylwetkę.

 

Add Your Comment