NOWOŚCI W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

Ciężko odnaleźć się w gąszczu zabiegów medycyny estetycznej, kiedy przeszukujemy Internet w nadziei znalezienia czegoś dla siebie.  Uśmiechnięte zdjęcia i opisy promocyjne gwarantują natychmiastowe efekty procedur. Osobie, która nie pracuje w branży  bardzo ciężko  wyłuskać odpowiednie informacje. Dlatego przygotowałyśmy krótki poradnik o nowościach. Zobacz jakie zabiegi stały się ostatnio naszymi hitami, na które zgłasza się najwięcej pacjentek i wybierz coś dla siebie!

Najnowsze zabiegi, które szybko stały się popularne wśród pacjentów:
1) Baby botoks i mezobotoks – Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, jednak wykonywane w nieco innej formie, pozwalającej na maksymalne dopasowanie dawek do potrzeb pacjenta. Skorzystać z nich mogą osoby z różnym stopniem zaawansowania zmarszczek , ale i również nowa grupa pacjentów, borykająca się z nadpotliwością, łojotokiem oraz trądzikiem młodzieńczym.  Zabiegi bardzo lubiane również przez panów.
Mezobotoks polega na połączeniu ampułki regenerującej np. koktajlu z kwas hialuronowym i aminokwasami z toksyną botulinową. Uzyskaną w ten sposób mieszankę podaje się poprzez wkłucia na całej powierzchni leczonego obszaru w niewielkich odstępach.  Efekt uzyskujemy poprzez hamowanie reakcji receptorów cholinergicznych zlokalizowanych w tkance mięśniowej, na gruczołach łojowych i potowych,  co redukuje wydzielanie łoju i potu zmniejszając nadpotliwość oraz łojotok, a tym samym niwelując trądzik i intensywne błyszczenie się skóry.
Dodatkowo zauważymy rewitalizację skóry oraz wygładzenie rysów twarzy.  Dla osób, które zaczynają swoja przygodę z Botoxem powstał zabieg Baby Botox. Polega on na podawaniu mniejszych dawek toksyny, tak aby pacjent zachował mimikę oraz wyglądał bardzo naturalnie.  Na efekty powyższych procedur musimy zaczekać około dwa tygodnie i możemy cieszyć się nimi od 3-6 miesięcy. Zabiegi te przeprowadzane są w miejscowym znieczuleniu kremem typu Emla, trwają nie dłużej niż 40 minut i nie wymagają rekonwalescencji. Jedyne czego możemy się spodziewać to ślady po wkłuciach i lekkie zaczerwienie utrzymujące się najczęściej kilka godzin.
Przeciwwskazania: ciąża, karmienie piersią, aktywna opryszczka, infekcje skórne w miejscu zabiegowym.
Cena: uzależniona od obszaru i wskazań do zabiegu np. nadpotliwość twarzy 900 zł.

2) Electri / Xela Rederm – to preparaty, w których połączono kultowy już kwas hialuronowy z kwasem bursztynowym. Pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż bursztynian sodu doskonale niweluje stany zapalne, zmniejsza obrzęki i wynaczynienia, przyspiesza regenerację siniaków. Dodatkowo wpływa na tzw. redermalizację skóry, czyli działa antyoksydacyjnie, stymuluje oddychanie komórkowe i głęboko nawilża. Preparaty sprawdzą się idealnie jako zabiegi antysmogowe. Co więcej, zarówno Electri jak i Xela Rederm zawierają identyczne stężenie kwasu bursztynowego, różnica wynika ze stężenia kwasu hialuronowego. Możemy zatem zadecydować jaki chcemy uzyskać stopień „wypełnienia”. Po kilku dniach od zabiegu zauważymy ogólną poprawę kondycji skóry, zwiększenie napięcia, rozjaśnienie i nawilżenie. Jak można się domyślić wskazania do tego zabiegu są bardzo szerokie – zmarszczki, wiotkość, suchość skóry, prewencja starzenia się a nawet trądzik różowaty! Procedura wygląda bardzo klasycznie: po uprzednim znieczuleniu skóry kremem preparaty podawane są w formie iniekcji śródskórnie. Zaleca się wykonanie około 3 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych.
Przeciwwskazania: ciąża, karmienie piersią, aktywna opryszczka, alergia na składniki preparatu.

Cena: 600-750 zł w zależności od preparatu.

Hity zabiegowe, które cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na swoja skuteczność:

1) Laser frakcyjny CO2 + Easy Peel – Jest to zabieg, dla pacjentów oczekujących fenomenalnych rezultatów, którzy w drodze do osiągniecia celu są gotowi na rekonwalescencje skóry trwającą od jednego do dwóch tygodni. Jak potwierdza wiele zadowolonych pacjentek efekty które uzyskamy są tego warte: „nowa skóra”, zniwelowanie zmarszczek  trudnych do usunięcia innymi metodami, zagęszczenie skóry, poprawa napięcia, usunięcie przebarwień i drobnych blizn. Zabieg fundujący naszej skórze remont generalny i pozwalający zachować skórę w dobrej kondycji nawet po 60 r.ż! Wymaga on solidnego, godzinnego znieczulenia skóry kremem z lidokaina pod okluzją. Pierwszym etapem jest wytworzenie w skórze mikrouszkodzeń poprzez ablację laserem frakcyjnym CO2. Następnie aplikuje się 1 warstwę peelingu Easy Peel składającego się z mieszaniny kwasów, w tym kwasu trójchlorooctowego. Ukojenie skórze przynosi maska Post Peel Mask oraz cold pack. Przez kilka dni po zabiegu skóra jest napięta, widoczne są brunatne strupki po laserze, a koloryt jest lekko brązowawy. Pełen efekt pojawi się do 3 miesięcy po zabiegu. W zależności od stanu skóry ilość zabiegów ustalana jest z lekarzem.
Zabieg ten można przeprowadzić również z wykorzystaniem urządzenia, które działa na zasadzie mikronakłuwania z podgrzewaniem tj. Infini + Easy Peel –  tutaj możemy spodziewać się mniej objawów ubocznych. Przeciwwskazania: aktywna opryszczka, otwarte rany, ciąża, karmienie piersią, nowotwory, łuszczyca, cukrzyca, bielactwo, przyjmowanie retinoidów.

Cena: od 1800 zł

3) Dermapen 4 z Jalupro – nowe urządzenie Dermapen4 przyniosło powiew świeżości miłośnikom mikronakłuwania. Co prawda procedura pozostaje ta sama tj. stymulujące nakłuwanie skóry za pomocą pena z jednoczesnym wprowadzeniem kwasu hialuronowego i aminokwasów jednak efekty terapii są zaskakujące. Sposób pracy igieł oraz głębokość, na której pracujemy uległy modyfikacjom pozwalając na osiągnięcie lepszych efektów przy krótszym okresie rekonwalescencji. Zabieg połączony jest z wprowadzaniem bogatej w kwas hialuronowy i aminokwasy ampułki Jalupro. Dodatkowo specjalne chłodzące, medyczne podkłady pozwalają pacjentom wracać do pracy tuż po zabiegu! Dla kogo jest ta procedura? W zasadzie dla każdego. Jej efektami są nawilżenie skóry, zmniejszenie blizn i wypłycanie drobnych zmarszczek. Wykonywany jest zarówno na twarz jak i ciało np. dekolt, ramiona czy plecy. Rozpoczyna się od znieczulenia skóry kremem znieczulającym, dzięki czemu odczucia bólowe są minimalne. Następnie na skórę nakłada się koktajl Jalupro i wykonuje przesunięcia penem, który za pomocą malutkich igieł nakłuwa skórę i równocześnie wprowadza preparat bardzo powierzchownie do naskórka, miejsce przy miejscu. Cała procedura trwa ok. 1h, a po jej zakończeniu widać zaczerwienienie skóry, które utrzymuje się około 24-48 h. Pierwsze efekty zauważalne są po około tygodniu w postaci zwiększonego napięcia, zmniejszenia widoczności porów, rozjaśnienia przebarwień. Zaleca się wykonanie około 3 zabiegów w odstępach 3-4 tygodnie.
Przeciwwskazania: aktywna opryszczka, stany zapalne skóry, infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze, upośledzone gojenie się ran.

Cena: 600 zł / 1 zabieg

5) Zaffiro + PQ Age – autorska kuracja łącząca falę podczerwoną i peeling chemiczny, stosowana na twarz, szyję i dekolt. Idealna dla osób, które cenią sobie naturalny, delikatny efekt. Procedura rozpoczyna się od podgrzania skóry falą IR Zaffiro, dzięki czemu dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych, czyli zwiększenia napięcia i elastyczności. Następnie nakładamy 2-3 warstwy peelingu PQ Age, który poprzez oddziaływanie kwasu TCA, kwasu kojowego, nadtlenku mocznika, koenzymu Q10, głęboko stymuluje skórę właściwą, przywracając kondycję skóry i jednolity koloryt. Kuracja trwa 1,5 h, nie wymaga znieczulenia, nie piecze, nie podrażnia skóry. Ujędrnienie i uniesienie skóry widocznie jest bezpośrednio po zabiegu, wzmaga się w ciągu kolejnych dni i utrzymuje około 3-6 miesięcy. Zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych.
Przeciwwskazania: ciąża, nowotwór, aktywna opryszczka, otwarte rany,  implanty zębowe, leki fotouczulające, świeża opalenizna.

Cena: 900 zł / 1 obszar

6) PQ Age + Maska WOW – autorski zabieg ujędrniający i rozjaśniający skórę, który zmniejsza również nasilenie trądziku pospolitego. Wykonywany najczęściej na twarz, szyję
i dekolt. Kuracja polega na wmasowaniu w skórę peelingu zawierającego kwas trójchlorooctowy, kwas kojowy, kwas migdałowy, nadtlenek mocznika i koenzym Q10 w ilości 3-7 warstw. Peeling wprowadza się specjalnym, relaksującym masażem w poprzek zmarszczek, a następnie nakłada się hydrożelową maskę w płacie WOW Mask. Dzięki zawartości kolagenu, kwasu hialuronowego i rumianku maska intensywnie nawilża i łagodzi podrażnienia. Brak zaczerwienienia, pieczenia oraz złuszczania a także szybki czas procedury (30-40 minut) sprawia, że jest to jeden z ulubionych zabiegów naszych pacjentów.  Na efekt liftingu nie trzeba długo czekać, już bezpośrednio po zabiegu widać wygładzenie drobnych zmarszczek i zwiększenie napięcia. Widoczne jest wyraźne zmniejszenie stanów zapalnych i zaskórników zamkniętych oraz rozjaśnianie się przebarwień. Zaleca się wykonanie minimum 3 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych.
Przeciwwskazania: aktywna opryszczka, ciąża, karmienie piersią, otwarte rany, świeża opalenizna, alergia na składniki preparatu.

Cena: 400 zł/ 1 zabieg

7) Kwas traneksamowy, – Coś nowego dla osób, które po słonecznych miesiącach zauważyły u siebie przebarwienia oraz przesuszoną  skórę z objawami fotostarzenia.  Kwas traneksamowy  w połączeniu z kwasem cytrynowym, kwasem tartarowym, witaminą B3 i retinolem, napina, wygładza, rozjaśnia skórę. Podczas zabiegu wmasowuje się płynną ampułkę zawierającą kwas traneksamowy, a następnie aplikuje maskę retinolową, którą zmywa się w domu po upływie 8-10 h. Po upływie 3-4 dni możemy spodziewać się płatowego złuszczania się naskórka, utrzymującego się do 10 dni. Efekty widoczne są po około 2 tygodniach. W zależności od stanu skóry, powinno się wykonać 4-5 sesji w odstępach miesięcznych.
Przeciwwskazania: aktywna opryszczka, ciąża, karmienie piersią, otwarte rany, świeżo opalona skóra, świeże blizny, dermatozy, keloidy, alergie na substancje zawarte w preparacie.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Add Your Comment